Triinu Rähn

Olen Triinu,

Olen liikunud kogu oma elu, katsetanud erinevaid trenne ja tantsinud vanusest 13. Alustasin akrobaatikaõpetajana juba aastal 2000 ja tantsuõpetajana hakkasin tööle aastal 2002, sealt alates olen juhendanud showtantsutunde paljudes erinevates tantsukoolides, samal ajal olin ka  tantsija erinevates showtruppides, esinedes klubides, laevadel, artistide taustatantsijana tuuridel. 2004 aastal sain Eesti Parima Showtantsija tiitli. Olen omandanud Eesti Võimlemisliidus aeroobikatreeneri paberid ja Tallinna Ülikoolis treenerilitsentsi. Olen läbinud ka palju lisakoolitusi erinevate treeningute juhendamiseks: nt bosu, Kõht-Selg-Tuhar, stepplauatrennid, personaaltreening, EMS-treening, rasedate võimlemine, rasedate vesivõimlemine,  vesipilates jne. 

Joogaga hakkasin tegelema tihedamalt 10 aastat tagasi, kui tervis sai esimesed hoobid – liikusin pikalt kargudel ja see oli liikumisvorm, mida sai teha ka vigastatud jalgade ja lülisambaga. Joogamaailma olen ikka veel avastamas, aga  läbitud on juba joogaõpetaja koolitus ja olen omandanud erinevaid tehnikaid : hingamine – elu alus, kätelseisud, puhastustehnikad, kiigujooga alused, Hatha jooga, Vinyasa jooga, Yin jooga ning joogateraapia alused. Hetkel olen Tallinna Ülikoolis õppimas Tantsuteraapia aluseid.
  

Õpetajana on minu jaoks tähtis,  et tunnid oleks rõõmsad ja positiivse enegiaga laetud ning pean oluliseks harjutuste õiget tehnikat, sest meie keha on meie kodu terveks eluks. Tunde loon koos õpilastega, sest usun, et lapsed ja noored on väga andekad ja tuleb neist inspiratsiooni ammutada. Ja olen veendumusel, et igaüks meid saab tantsida ja tantsust rõõmu tunda, tuleb leida vaid õige lähenemine.

Mul on kolm tütart ja aegajalt juhtub, et õmblen kostüüme erinevatesse telesaadetesse, tantsukoolidele, reklaamidele ja teistele, kes  “kastist-välja-rõivaid” soovivad. Mu lemmiktegevused vabal ajal on naermine, lugemine ja lastega vestlemine.

ShowMix tantsu tunnis segame kokku palju erinevaid tantsustiile (ja treeningeelemente), et oleks lõbus ja vahva iga kord. Showtants nagu enamik tantse, liigutab sind teistele lähedale, kinnitab sõprussuhted, avardab maailma ja teeb palju rõõmu. Ootan kõiki säravaid silmi ja rõõmsaid varbaid tantsima, et hing heliseks!

Kiigutund – minu kiigutund on lõbus tund, kus asendite sooritamiseks kasutame abivahendina spetsiaalset joogalina, mis on lakke kiiguna riputatud. Harjutused on välja kasvanud joogast, pilatesest, võimlemisest kui ka akrobaatikast, tihitipeale loome üheskoos uusi trikke ja harjutusi. Areneb painduvus, samuti saab tasakaal ja lihasjõud uue taseme – superhea tund laste füüsise arendamiseks, kuna see tuleb lihtsalt trikke tehes kaasa, ilma et tunduks olevat trenn 🙂  Lisaks mängime ja loome ühiseid kiigukavasid.

Lisaks juhendab Triinu koos Janne Ristimetsaga Lastetantsu tunde .

Similar Posts