Laura Jürima

Rõõm, naer, kirg – kirjeldavad minu tundeid kui teistele kiigujoogat edasi annan – iga tund on minu jaoks kui maagiline kogemus.

Joogaga puutusin esimest korda kokku 7 aastat tagasi kui lõpetasin võrkpalli mängimise seljavigastuse tõttu. Toona oli jooga see, mis lõpuks mu selja korda tegi.

2019 aastal sai minust lastejooga õpetaja ning hakkasin tunde andma Pärnus, vahepeal sai ka Belgias mõni tund tehtud. Sai ka ühes armsas Tartu lasteaias aastake pisikestega joogatades.

Peale sünnitust läksin kiigujooga proovitrenni ja see oli armastus esimesest lina puudutusest. Läbisin ka kiigujooga retreadi. Peale seda ei ole ma naasenud tagasi mati joogale (v.a laste tunnid) kuna kiigus on lihtsalt mõnusam 🙂

Viisin kiigujooga Tartusse kus see väga hästi vastuvõeti! Andsin oma tunni üle toredale inimesele ja tulin tagasi Pärnu, kus kõik alguse sai 🙂

Nüüdseks olen 2 aastat kiigujoogaga tegelenud ja suurim rõõm on võimalus seda teistega jagada.

Näeme kiigus! Päikest☀️

Tunnid Tantsustuudios

Kiigujooga

Kiigujooga on joogatund, kus kasutatakse asendite sooritamiseks joogalina, mis on lakke riputatud. Kiigujooga sobib igaühele olenemata soost ja vanusest ning varasemast kogemusest! Kiigujooga on mõnus ja rahulik ajaveetmise viis, mis tekitab hoitud ja usaldatud tunde. Samas lõbus ja väljakutsuv ning pole arugi saada, et trenni teed.

Miks kiigujoogasse tulla?

  • Vähendevad seljavalud ja pinged kehas
  • Paranevad lihastoonus ja jõunäitajad
  • Rahustab meeli, vähendab stressi ja ärevust
  • Arendab tasakaalu ja koordinatsiooni
  • Lisaks füüsilisele pingutusele pakub kiigujooga vaimset lõõgastust

Kiigujooga alustajatele

Tund on mõeldud lastele vanuses 6-11, kes pole varem kiigujoogaga kokkupuutunud või on seda väga üksikud korrad. Tunnis õpime algtõdesid, baaselemente, ohutust ning naudime lina sees liikumist ja selle erinevaid võimalusi. Õpime arvestame üksteisega ning olema kannatlikud uute asjade õppimisel, tunneme rõõmu uuest hobist!

Kiigujooga noortele

Tund on mõeldud noorele vanuses 12-16. Keskendume siin rohkem aja mahavõtmise oskuse arendamisele, iseendale keskendumisele. Samas naudime kõike seda, mida lina meile pakub ning tunneme rõõmu üksteisest, iseendast ja erinevatest asenditest, mis pea selgeks teevad ning mõtted mujale viivad igapäeva elu muredest! Kindlati pakub mõni tund natuke rohkem väljakutset trenni näol kui samas mõni on rahulikum ja keskendub rohkem vaimsele. See tund on koht kus noor saab olla tema ise, koht kus ta saab end tunda hoituna, usaldatuna ja oodatuna.

Kiigujooga täiskasvanule

Täiskasvanute tunnis keskendume hingamisele, oskusele lihtsalt olla, lasta lahti oma mõtetest, ootustest, eelarvamistest. Sooritame erinevaid asendeid, nii kergemaid kui raskemaid, mis treenivad füüsilist ning aitavad vaimselt tasakaalu leida. Tund aitab leida üles usalduse, sisemise lapse, aitab ületada hirme ja pakub vabastavat tunnet. Oodatud on kõik, kel on soov iseendaga rohkem sõbraks saada, endale keskenduda ja avastada milleks Sinu keha võimeline on.

Similar Posts