Aura Mengel

18 aastat olen teadlikult kõndinud oma isiklikul joogarajal, neist 13 aastat aktiivselt tunde juhendanud –  sh beebiootajatejooga ja sünnituseks ettevalmistus, Fly High Yoga, kiigujooga.
Minu isiklikul kujunemisel on joogal olnud oluline roll. Minu jaoks on see väestav ja innustav elukestev areng, muutus, kasvamine, oma tõusude ja mõõnadega teel olemine, oma rütmis kulgev teadlik suhe iseenda ja kõige looduga. Tunnen joogapuudutuse eest suurt tänulikkust!  Kutsumuse ja tänulikkusega jagan seda puudutust edasi, soovides pakkuda kellelegi samasugust liigutavat toetust ja ruumi hoidmist, nagu ise olen saanud kogeda.
Lisaks joogajuhendamisele on minu elus mitmeid teisigi rolle – vabakutseline kunstnik, ettevõtja, ema, jne –  aga ennekõike olen siiski NAINE. Just naiseks olemise fenomeni sügavustesse, kõrgustesse ja müstilisusesse süüvimine, erinevate aspektide tundma õppimine on läbi aegade olnud üks hingelähedasemaid teemasid.
Üha kindlama veendumuse ja selgusega kõnnin oma enda rada, järgnedes sügavamale kutsele, usaldades tundmatust võrdselt turvalise teadaolevaga.  

Tantsuõpetaja - Janne Ristimetsa Tantsustuudio

Tasakaalustav ja lõõgastav joogatund

Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.

Hatha jooga on innukalt füüsiline, intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastav joogapraktikaga. 
Keskendutakse asenditele (asana) ja hingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakse energiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimub füüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.
Samuti toimub keha, hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loomine vastandite paaride vahel üheks tervikuks – mehelik ja naiselik, jõud ja paindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks on tuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingel oleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemuse piiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse, avaneda ja avarduda.

Tule matile kogema, mitte saavutama.

Oled südamest oodatud 🤍

 

Kiigujooga Auraga 

Mäletad seda kiikumistunnet lapsepõlvest?
Miski kandis Sind turvaliselt läbi õhu, justkui pisut maagiliselt.
Kergus, muretus, rõõm. Lendamise tunne.
Keha raskusjõudu kannab miski muu, lubades õndsat poolkaaluta olekut, nagu loode ema kõhus, hoitud ja turvaliselt.  

Õhujooga võimaldab suuremat liikumisvabadust, kergustunnet.

Turvaline ja toetatud rippumine vabastab pingeid luustikus (sh selgroos), liigestes ja lihastes, arendades samaaegselt paindlikkust.
Treenib tasakaalu ja koordinatsiooni, ka pea alaspidi. Rahustab meeli, vähendab stressi. Võrreldes maapealsete joogastiilidega on õhujooga leebem liigestele, samal ajal, kui lihas teeb rohkem tööd. 
Kiigujooga on  mänguline gravitatsiooni trotsiv jooga maa ja taeva vahel.

Lisaks on õhus liikumine lõbus – ja kui miski on lõbus ja meeldiv, siis tõenäosus seda järjepidevalt teha, on alati suurem.

Tunnid sobivad igas eas täiskasvanule, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline.

 

Dünaamiline joogatund

Dünaamilise joogatunni aluseks on minu tavapärane hatha jooga tund matil. Lisavarustusena kasutame selles tunnis laest rippuvat kiigulina. 

Õhujooga elementide lisamine Fly High Yogast ja Kiigujoogast, suurendab dünaamilisust ja liikumisvõimalust traditsioonilistes asanates.

Erinevalt Kiigujoogast oleme Dünaamilises joogatunnis alati kindlalt maaga ühendatud. 

Üheks hübriidtunni eesmärgiks on  vähendada koormust liigestele. Seega sobib hästi just neile, kelle jaoks tavapärased põrandal asendid liiga staatiliseks ja piinarikkaks jäävad (põlvede/selja vms tõttu) ent kellele kiigujooga vastunäidustatud on või liialt hirmus tundub. 

Samuti on see suurepärane võimalus tuua vaheldust ja uusi rikastavaid nüansse igaühe liikumispraktikatesse ning kogeda oma kehas toimuvat uue nurga alt. 

Ei vaja eelnevat kogemust matil ega kiigul.

Tunni pikkus 75 min, millesse mahub ka mõnus lõpulõdvestus.

 

Hommikuäratus kehale ja meelele
 
Mõnus dünaamiline kehaäratus ja meelevirgutus.
Voolavad venitused, sirutused, lihastreering.
Lisavarustusena kasutame laest rippuvat kiigulina, mis võimaldab suuremat dünaamilisust, liikumisvõimalust ja toetust.
Seejuures jääme aga igas asendis maaga kindlalt ühendusse.
Kiigulina kasutamine asendites aitab vähendada KOORMUST LIIGESTELE. Seega sobib hästi just neile, kelle jaoks tavapärased põrandal asendid liiga staatiliseks ja piinarikkaks jäävad (põlvede/selja vms tõttu) ent kellele kiigujooga vastunäidustatud on või liialt hirmus tundub.
Väga häid tulemusi andnud just SELJAHÄDADE puhul.
Lisaks on see suurepärane võimalus tuua vaheldust ja uusi rikastavaid nüansse igaühe liikumispraktikatesse ning kogeda oma kehas toimuvat uue nurga alt.
Ei vaja eelnevat kogemust matil ega kiigul.
Teisipäeviti kell  9:00-10:00


Beebiootajate jooga 

Rasedus on suurte transformatsioonide aeg – nii füüsiliselt, emotsionaalselt, hingeliselt, vaimselt kui psühholoogiliselt. Jooga aitab igal tasandil neid muutusi pehmelt, turvaliselt ja harmooniliselt läbida ning sünnituseks ette valmistuda – et see võiks olla imeline ja pehme kogemus nii Sinule kui beebile.
Naine emana loob last ja lapse tulevikku juba ajal, kui laps on emaüsas – teeb seda ema kas teadlikult või alateadlikult. Beebiootajatejooga aitab teha seda teadlikult, hirmu vabalt, harmooniliselt ja usalduses. Tule kogema väestavat toetust!

Info ja registreerimine:
Aura Mengel
aura.mengel@gmail.com
55 725 27  

Similar Posts