marelle väiksemMarelle Kaelep


Minu jooga teekond algas 9 aastat tagasi kui puutusin esimest korda kokku jooga füüsilise poolega läbi asana praktika. Muutused minus tärkasid kiiresti ning põletav huvi viis uurima praktika sügavamat olemust otse tema juurte juurde Indiasse, kus intensiivselt pühendasin end jooga erinevate aspektide õppimisele ja kogemisele ning omandasin ka jooga õpetaja tunnistuse.
Läbi jooga olen avanud endas tasandeid, millest eelnevalt aimugi polnud ning olen end usaldanud täiesti oma kogemusele põhineva õppimise ja jagamise rütmi. Mõisted nagu “jõudmine lähemale iseendale”, “kohalolu”, “enda tee leidmine ja käimine” on avanenud läbi kihtide ja aja aina sügavamalt ning äratanud minus kire elada päriselt.
See kirg on see, mis kutsub mind jagama ikka ja jälle. Et ühes kogeda, et ühes liikuda ning peatuda, ühes otsida ning leida ning märgata iga faasi elusust ja ilu.
Ma olen leidnud endas rahu, mis avab mind usaldusele, et päriselt järgida enda kutset ning mitte olla heidutatud saginast enda sees ja ümber; lubada endal kogeda ja alati astuda edasi, ühes endas elava huvi, põnevuse ja ka hirmuga tundmatuse ees. Võtan vastu järjest kõike, mida olen peitnud enda eest, et terviklikumalt astuda maailma ning jagada.
Usaldus on kingitus, mis avaneb läbi pühendumise.
Kutsun pühenduma end endale ja elule läbi praktikate, mis saatnud meid aja algusest, end hetkekski ammendamata. 

 

Hommikujooga

See, kuidas algab päev, loob terve ülejäänu päeva ning see kuidas algab nädal, loob aluse ülejäänud nädalale. Kutsun alustama nädalat varahommikuse joogaga, sest see tunne kui ärkad enne kui linn ärkab ning tuled selles vaikuses joogaruumi ning ühendud iseendaga, on kirjeldamatult värskendav ning annab täiesti uue noodi algavale nädalale. 

Hommikujooga olen teadlikult valinud varajasele ajale, sest selles on oma võlu ning pühendudes end mugavustsoonist väljaspool olevale, keha ja hinge toitvale harjumusele, toob meis esile ärksuse ja enesekindluse, mis hoiab. Ning alustame enda hoidmist, enda sügavuti toitmist esimese asjana esmaspäeva hommikul, et see kannaks meid läbi terve nädala.

Tule, et kogeda seda ise. Seda võlu, seda mõju ning luba sellel õrnal eneseületusel end hoida ning läbi selle kasvada. Hommikujooga on energiat tõstev ning sügavuti lõõgastav, loome ühenduse enda hingamisega, enda kehaga, ja südamega ning toome end enda keskmesse, et saaksime astuda ellu enesekindlalt ja värskes energias ning kohalolus.

 

Tasakaalustav ja lõõgastav joogatund

Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.

Hatha jooga on innukalt füüsiline, intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastav joogapraktikaga. 
Keskendutakse asenditele (asana) ja hingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakse energiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimub füüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.
Samuti toimub keha, hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loomine vastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud ja paindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks on tuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingel oleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemuse piiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse, avaneda ja avarduda.

Tule matile kogema, mitte saavutama.

Oled südamest oodatud 🤍

Aura ja Marelle