6Kati Kuura

Mina olen Kati ja annan Janne Ristimetsa Tantsustuudios Kaasaegse show tantsu tunde.

Tants on ümbritsenud minu elu ühel või teisel moel juba varasest east saadik. Läbivaks stiiliks on olnud enamjaolt loov-, vaba- ja kaasaegne tants. Tants on minu jaoks oluline eneseväljendusviis, mille kaudu edastada oma mõtteid, elada välja oma emotsioonid ja tunded. Janne Ristimetsa vilistlasena saan öelda, et loovus ei ole kindlasti ainult üksikutel isikutel kaasasündinud, vaid see on kõigil kuskil olemas. Seda tuleb lihtsalt veidi otsida ja arendada ning tants ja liikumine on selleks ideaalne viis.

Minu tantsutundide sisu ja koreograafiat mõjutavad kõik, kelle käe all olen õppinud ja õpin veel siiani. Tunnen, et minu tantsumaailma teekond on veel alles alguses ning kõik on alles veel kujunemis- ja katsetamisfaasis. 

Kuna tants ei ole minu jaoks stiilides ja piirides kinni, siis ei pole mõtet “kaasaegse show” terminit pikalt lahtimõtestada, sest tundide sisu/stiil/koreograafia võib tiksuda minu puhul täiesti seinast seina. Mulle meeldib koostada kombinatsioone, mille lõpptulemus ei ühti alati oodatuga. Igas tantsus võiks olla väike kiiks või veider mõte, mis üllataks vaatajaid ning samas tekitaks ka tantsijas huvi seda esitleda. Tundide läbivaks jooneks on kaasaegse tantsu elemendid, tõstetehnika ja improvisatsioon, kuid võib-olla ka mitte alati ;)