jhn 18 tinyJohanna Kümmel

Tants jõudis minu ellu 7-aastaselt, mil alustasin teekonda Laine Mägi Tantsukoolis. Aastatega kujunes tantsimisest armastatud harjumus, tantsusammude õppimisest loomulik tantsulisus ja tantsust omakorda identiteedi osa. Alati oli põnev, sest uusi stiile imbus tantsusaali aina enam ja nii tegin tutvust hip-hop variatsioonidega alates girlie-stiilist kuni vanakoolini.

Vajadus end tantsuliselt väljendada säilis pärast keskkooli, ehkki tegin valiku prantsuse keele ja kirjanduse kasuks. Võimaluse end tantsuliselt edasi areneda aga leidsin DanceAct esindusgrupist ja Latin Passioni salsa ja afrokuuba tundidest. Lisaks tänavatantsule on Karoline Suhhovi põrandatehnika, Ingrid Jasmini ja Greetel-Joanna Võrgu kaasaegne tants arendanud minu liikumise kvaliteeti, tänu millele pean oluliseks järjepidevat tehnika harjutamist. Paralleelselt tantsuga olen tegelenud kreeka-rooma maadlusega, mis on õpetanud vastupidavamalt "võitlema". Küll aga on jäänud tänavatants südames väga erilisele kohale.

Tunnen end jõuliselt ja energiliselt kui kuulen head hip-hop, afrobeat või dancehall muusikat. Muusika kuulamisel tekib kehaline reaktsioon ja voilà, juba loon tantsu. Olen veetnud loendamatuid tunde jälgides aafrika traditisioonilisi tantse, trummimist ja rituaale, et seekaudu liikumist matkida. Ühtlasi olen unistuseks seadnud tantsu ja trummide õppimise Lääne-Aafrikas.

Minu afrotantsu tund on mõeldud Sulle, kes otsid tantsulist elamust eksootilisest stiilist, milles on põimunud aafrika traditsioonilised tantsud ja hip-hop elemendid. Õpime tunnetama erinevaid liikumisi ja jagame teadmisi aafrika tantsukultuurist.

Tutvustav videoklipp: