Õpetaja Evelyn Piirak

Janne Ristimetsa Tantsustuudio õpetaja Evelyn UiskKaasaegse tantsu õpetaja ja kehatehnika tunni juhendaja. 2013. aastal lõpetasin cum laude TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala. Ma olen tegelenud show-, street-, jazz-, modern-, impro- ja kaasaegse tantsuga. Südamelähedaseks on saanud neist viimased.
Kaasaegne tants on alati isikupärane, mitmekülgne ja piiritu. Peamiselt on see segu modern- ja jazztantsust ning tantsuõpetajale omasest kehakeelest. Minu kaasaegse tantsu tunnid on inspireeritud ja ülesehitatud erinevatest kogemustest tantsus ja teatris. Tantsutundides õpime erinevaid liikumisi – põrandatehnikat, hüppeid, koordinatsiooni ja kaasaegse tantsu koreograafiat. Kaasaegne tants treeninguna annab hea füüsilise koormuse kogu kehale. Paraneb vastupidavus, füüsiline vorm, kehatunnetus, loomingulisus, liikuvus, kehahoiak ja tasakaal. Tants ei ole ainult füüsiline, vaid pakub palju ka meeltele – tantsuga avad ukse ilule.

Kehatehnika tund on mõeldud kõigile algajatele ja edasijõudnud tantsijatele, kellel on soovi oma kehatunnetust ja tantsulist/kehalist võimekust süvitsi treenida. Kehatehnika tundides kasutame Pilatese treeningsüsteemi harjutusi ning klassikalise tantsu tehnikat. Harjutusi tehakse saali keskel ja tugipuu ääres. Rõhk on kehahoiakul, väljapoolsusel, tasakaalul, täpsusel ning painduvusel. Iga tantsija on eriline ning seepärast arvestan kõigi individuaalse arengu ja oskustega.

Vaatan tunniplaani.