Aura Mengel - Pajusalu

Janne Ristimetsa Tantsustuudio Õpetaja Aura Mengel-PajusaluMINU TEE JOOGANI/JOOGAGA

Jõudsin joogani ajal, mil elasin Islandil, otsides sisemist tasakaalu ja mõtestatud füüsilist tegevust. Leidsin just endale sobivad tunnid ja inspireeriva õpetaja, kelle toel oli minu joogakogemus väestav ja innustav - ookeanikaldal pisikeses majakeses toimusid tunnid küünlavalgel, pehme muusika saatel, väikesearvulises grupis, Atlandi ookeani lained akna taga vahutamas. See oli maagililne kogemus, kõikide nende aastate vältel. Eestisse tagasi tulles tehti koostööettepanek Pärnus tundidega alustada ja mind vaimustas võimalus pakkuda kellelegi samasugust liigutavat toetust, nagu ise olin kogenud. Nüüdseks olen joogaga tegelenud 11 aastat, neist tunde juhendanud viimased 6 aastat. Mul on 3 last, kelle kujunemislugudeski on jooga mänginud olulist rolli - joogatasin aktiivselt nii beebiootuste kui sünnituste ajal, millest said imeilusad ja valutud, pehmed, terviklikud ja teadlikud kogemused. Nende kogemuste baasil alustasin ka beebiootajatejoogaga.
Ka minu isiklikul kujunemisel on jooga olnud kirjeldamatu tähtsusega ja see on muutunud elustiiliks, harjumuseks, osaks minust enesest. See on elukestev areng, muutus, kasvamine, oma tõusude ja mõõnadega teel olemine, oma rütmis kulgev teadlik suhe iseenda ja kõige looduga. Tunnen joogapuudutuse eest suurt tänulikkust! Jooga jõudis minuni just õigel ajal, õigel kujul ning kutsumuse ja tänulikkusega jagan seda puudutust edasi.
Namaste.

 

TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID

Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline, intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastav joogapraktika.
Keskendutakse asenditele (asana) ja hingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakse energiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimub füüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.
Samuti toimub keha, hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loomine vastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud ja paindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks on tuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingel oleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemuse piiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse, avaneda ja avarduda.

Tunnid toimuvad: P 11:00-12:30
(* igasse tundi vajalik eelnevalt registreerida)

Vaata tunniplaani

 

BEEBIOOTAJATE JOOGA

Rasedus on suurte transformatsioonide aeg - nii füüsiliselt, emotsionaalselt, hingeliselt, vaimselt kui psühholoogiliselt. Jooga aitab igal tasandil neid muutusi pehmelt, turvaliselt ja harmooniliselt läbida ning sünnituseks ette valmistuda - et see võiks olla imeline ja pehme kogemus nii Sinule kui beebile.
Naine emana loob last ja lapse tulevikku juba ajal, kui laps on emaüsas - teeb seda ema kas teadlikult või alateadlikult. Beebiootajatejooga aitab teha seda teadlikult, hirmu vabalt, harmooniliselt ja usalduses. Tule kogema väestavat toetust!

Tunnid toimuvad: P 12:45-14:45
(* igasse tundi vajalik eelnevalt registreerida)

Vaata tunniplaani