IMG 20200819 155759 väike

Aura - 15 aastat olen teadlikult kõndinud oma isiklikul joogarajal, neist 10 aastat aktiivselt tunde juhendanud -  sh beebiootajatejooga ja sünnituseks ettevalmistus, Fly High Yoga, kiigujooga.
Minu isiklikul kujunemisel on joogal olnud oluline roll. Minu jaoks on see väestav ja innustav elukestev areng, muutus, kasvamine, oma tõusude ja mõõnadega teel olemine, oma rütmis kulgev teadlik suhe iseenda ja kõige looduga. Tunnen joogapuudutuse eest suurt tänulikkust!  Kutsumuse ja tänulikkusega jagan seda puudutust edasi, soovides pakkuda kellelegi samasugust liigutavat toetust ja ruumi hoidmist, nagu ise olen saanud kogeda.
Lisaks joogajuhendamisele on minu elus mitmeid teisigi rolle - vabakutseline kunstnik, ettevõtja, ema, jne -  aga ennekõike olen siiski NAINE. Just naiseks olemise fenomeni sügavustesse, kõrgustesse ja müstilisusesse süüvimine, erinevate aspektide tundma õppimine on läbi aegade olnud üks hingelähedasemaid teemasid. Samuti on minus alati olnud kustumatu janu mõista ja kogeda naiseliku-meheliku ühenduse dünaamikat ja koosloomist sügavamal tasandil.  Ka paarisjooga praktiseerimine on olnud selleks hea viis. 
Üha kindlama veendumuse ja selgusega kõnnin oma enda rada, järgnedes sügavamale kutsele, usaldades tundmatust võrdselt turvalise teadaolevaga. 


Manu - aastaid oli Manu elukutseline Saksa sõjaväelane, seersant, kuuludes kõige karmimasse gruppi - mägisalka, õppides toime tulema ekstreemsete oludega, pidevalt oma taluvuspiire laiendades - nii vaimselt kui füüsiliselt. See andis Talle tugeva füüsilise aluse, samuti hea ühenduse oma ürgmeheliku sõdalase arheatüübiga. Joogateekonda alustas Manu 2012. aastal Peruus, kus Ta läbis vinyasa joogaõpetaja koolituse ja alustas tundide juhendamisega. Läbi selle teekonna õppis Ta tundma meheliku-naiseliku energia tasakaalu endas.  Paralleelselt arenes aja jooksul välja ka Tema enda kehatunnetuslik liikumine ja praktika.
Elades Lõuna-Ameerika hõimude ja Austraalia aborigeenidega, avati Talle teadmised ja praktika sealsete väetaimede tseremooniate ja rituaalide maailma. Ta näeb inimest kui osa loodusest ja selle rütmidest ning peab tasakaalu aluseks ühendust kõige elavaga ja enda sügavama tõelise olemusega. 
Tema peamiseks eneseväljendusviisiks on muusika.

 

PAARISJOOGA -  lõbus ja mänguline joogavorm, mis ühendab partnerid läbi liikumise, hingamise ja puudutuse. Õpetab proovima uusi asju ning usaldama ja avama oma keha, emotsioone ja hinge teistele.  Suurepärane vahend loomaks või taastamaks paremat kommunikatsiooni, usaldust, sügavamat lähedust mistahes suhtevormis (sõbrad, töökaaslased, perekonnaliige, partner, vms). 
Arendab füüsist, koordinatsiooni, tasakaalu, kehateadlikkust, verbaalset ja mitteverbaalset kommunikatsiooni, keskendusmist, koostööd.
Paaridele annab võimaluse üheskoos välja asutuda argipäevatoimetustest ja rutiinist, võtta aega teineteise jaoks ning koos kogeda midagi uudset ja vahvat, luues käsikäes uusi ühendavaid hetki ja mälestusi. Kasvada koos ja kokku läbi uue aspekti ja teadlikkuse. 

Tund on jõukohane kõigile, eelnev kogemus või kokkupuude joogaga ei ole oluline. 
Kui soovid partnerjoogat kogeda, kuid pole sõpra, kes kutsest vaimustuks, anna meile teada, leiame lahendused.

P.S. Tunnid toimuvad paralleelselt nii eesti, kui inglise keeles.